GENÇ BELEDİYESİ

Fen İşleri Müdür V.
Mehmet TARTAR
Mehmet TARTAR
Fen İşleri Müdür V.

11.08.1974  tarihinde Bingöl ili Genç İlçesinde doğdu. Ortaöğretimini Genç Lisesinde tamamladı.  Lisans eğitimine 1993 yılında başladığı  Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

İş ve Meslek Hayatına 1997 yılında Özel firmada ( Akva Mühendislik Bingöl) Konut, Alışveriş, Eğitim ve Dini Binaların  Mimari ve Statik Projeleri ile  Metraj ve Hakediş Hazırlama ve Kontrol işlerinde başladı.

Ağustos 1998 Yılında  Genç  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak İşe başladı . 1999-2000 yılarında İzmir de Askerliğini tamamladı. Nisan 2024 tarihine kadar Genç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğünde Yol,   Kanalizasyon,  içme suyu ,   Muhtelif Bina ve  Park alanlarının yapım, İhale  ve kontrollük hizmetlerinde, Plan ve  proje   hazırlama, Yapı Ruhsat işleri, Adres ve Numarataj birimi  v.b.  görevlerinde çalıştı. Özel ve Resmi Binalar (Eğitim ve Dini tesisler) ile  2008 – 2011 tarihleri arasında Genç Küçük Sanayi Sitesi 78 Adet İşyeri   Yapımı ile  Altyapı  ve Üst yapı inşaatlarında  Şantiye Şefliği görevlerinde bulundu. Nisan 2024 tarihinde  Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Tartar   halen bu görevi yürütmektedir. Tartar Evli ve bir çocuk babasıdır.