İtfaiye Amirliği

 

                     İtfaiye Çalışmaları                 

 

    

Yüksel BARLAS

İtfaiye Amiri

30.07.1974 tarihinde Bingöl’ de doğdu ilk öğrenimini Bingöl ve Solhan’da orta öğrenimini Genç Lisesinde lise öğrenimini Bingöl Endüstri Meslek Lisesinde okudu 18.06.2007 yılında Fırat Üniversitesi Muş Meslek Yüksekokulundan mezun oldu 2009  yılında tekniker kadrosuna atandı 21.01.2008 tarihinden bu yana İtfaiye Amiri kadrosunu vekaleten yürütmektedir.Evli 3 çocuk babasıdır.

                İletişim: 0426 411 2905      - 426 411 29 04

                e-mail: barlas_1974@hotmail.com

 


 İTFAİYE AMİRLİĞİ  GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ

GENEL BİLGİLER

A-Misyonumuz                    

Genç  Belediyesi İtfaiye Amirliğinde  hizmetlerini bütün vatandaşlara eşit şekilde ulaştırmaktır.

 Vizyonumuz

İtfaiye hizmetlerini çağın ve teknolojinin imkânlarından da faydalanarak vatandaşların canına ve malına zarar veren yangın ve  afetlere karşı hazır ve tedbirli davranarak asgariye indirmek ayrıca yangınlara ve afetlere karşı vatandaşları eğiterek sosyal ve psikolojik açıdan zararı bertaraf etmektir.

 B-Yetki Görev ve Sorumluluklar                                        

Halka sunduğumuz İtfaiye hizmetlerinin tüm iş ve işlemlerin kanunlara yönetmeliklere uygun olarak yapılması ve bu çerçevede şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışı içerisinde dil, din ve ırk ayrımı yapılmaksızın vatandaşlara eşit hizmet götürülmesi hedeflenmektedir.

İtfaiye hizmetlerini çağın ve teknolojinin imkanlarından da faydalanarak vatandaşların canına ve malına zarar veren yangın ve afetlere karşı hazır ve tedbirli davranarak asgariye indirmek ayrıca yangınlara ve afetlere karşı vatandaşları eğiterek sosyal ve psikolojik açıdan zararı bertaraf etmektir.

İtfaiye Amirliğimiz  günün 24 saati yangınlara ve afetlere, sel baskınlarına, trafik kazalarına, işyerlerinin yangın güvenliğine, tatbikatlar, okullarda eğitim, şehrimizin yangın planı, eğitim çalışmaları, denetimler olmak üzere çalışmalarını aksatmadan yürütmektedir. Personelimiz her sabah fiziki ve teorik olmak üzere eğitime tabi tutulmaktadır. İtfaiye teşkilatımız her geçen gün modernizasyon çalışmalarını aksatmadan yürütmektedir.

http://www.bingol.bel.tr/images/space.gif

 

http://www.bingol.bel.tr/images/space.gif