GENÇ’E BİR ÜST GEÇİT DAHA

13/06/2016

 

Genç'te bir üst geçit daha 4 ay gibi bir kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak.


 

Sürekli tehlike oluşturan ve en son geçtiğimiz yıl içerisinde Genç ilçesinde bir vatandaşın trenin altında kalarak hayatını kaybetmesi ile elzem hale gelen üst geçit yapım işi, neticelendi. 

 İlçe basınında gündeme getirilmesi ve oluşan yoğun kamuoyu tepkisinin ardından Devlet Demiryolları Malatya Bölge Müdürlüğü tarafından, Genç ilçe girişinde hemzemin geçidinden Sait Göker Caddesi’ne kadar olan alana beton duvarlar örüldü. Demiryolu güzergâhına duvar örülmesi ise bu defa Yenişehir Mahallesi ile Kültür Mahallesi’nde bulunan vatandaşların çarşı merkezine ulaşım güçlüğü yaşamalarına neden oldu. Durumu Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’a ileten vatandaşlar, yaşanan soruna çözüm üretilmesini istedi. Bahse konu alanda bir yaya üst geçidinin belediye bütçesini aşacağını ifade eden Başkan Topraktan, konuyu Devlet Demir Yolları yetkililerine iletip, soruna bir an evvel çözüm bulunmasını talep etti.

TOPRAKTAN: “4 AY İÇİNDE TAMAMLANACAK”

İlgili kurumun yaptığı değerlendirmeler sonucu bahse konu yerde engelli asansörü bulunan bir adet yaya üst geçidinin yapılacağını belirten ve 4 ay içinde tamamlanacağını belirten  Başkan TOPRAKTAN şunları söyledi: “İlçemiz Kültür Mahallesi Murat Caddesi ile Yenişehir Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi arasında kalan demiryolları çevresine duvarlar örüldüğü için vatandaşlarımız ulaşım güçlüğü çekmeye başladı. Durum ile ilgili yaptığımız değerlendirmeler sonucu Belediye olarak buraya bir üst geçit yapmamız bütçe olarak mümkün görünmedi. Bunun ile ilgili bir takım çalışmalar yapıp durumu Devlet Demir Yolları yetkililerine iletip ısrarla bir an evvel çözülmesi konusunda görüş bildirdik. Geçtiğimiz aylarda ilçemize gelen yetkililer, fen işleri ekibimiz ile birlikte bahse konu yerde engelli asansörü de olacak bir adet yaya üst geçidi için proje çalışmalarına başladı. Bu hafta içerisinde ihaleye çıkacak ve Allah’ın izniyle 4 ay gibi bir kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Üst geçit yapım talebimizi olumlu karşılayan Devlet Demir Yolları Malatya Bölge Müdürlüğü yetkililerine ilçe halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”