YASAĞA UYMAYAN YANACAK!

20/03/2016

Genç Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan kaldırım yasağı uygulamasına uymayanların canı bu yıl daha fena yanacak.

Özellikle çarşı merkezinde kaldırım işgalinden ötürü yayaların yürümekte zorlandığı durumlar bu yıl tamamen ortadan kalkacak. Genç Belediyesi, vatandaşların çarşı merkezlerinde daha rahat edebilmeleri için uygulamaya koyduğu kaldırım yasağı denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Yapılan denetimler karşısında uyarılara uymadıkları belirtilen işletme sahiplerine 5326 sayılı kabahatler kanununun 38. Maddesi uyarınca para cezası uygulanacak. Belediye yetkilileri, denetimleri bu yıl daha sıkı tutarak kaldırım işgaline hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini ifade etti.

RUHSAT İPTALİNE KADAR GİDEBİLİR

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten yetkililer, uygulamaya aykırı hareket eden işletmelerin 3. tekrarı halinde ruhsat iptaline kadar gidilebileceğini belirtti. Belediye tarafından sıklıkça anonslar yapılmasına rağmen yasağa uyulmadığı görülüyor. Kuralı ihlal eden esnafı güzellikle uyarıldığını ifade eden yetkililer, “Genç Belediyesi, ilçenin aynası konumunda bulunan Cumhuriyet Caddesi'ne çeki düzen verme adına geçtiğimiz yıl ‘kaldırım işgali yasağı’ adı altında radikal bir karar almış, uyarılara rağmen yasağa uymayanlar hakkında cezai işlem uygulamıştı.

Konu ile ilgili bir yandan belediye ilan hoparlörlerinden duyurular yapılırken, diğer yandan da zabıta ekipleri esnaflara bilgilendirmelerde bulundu.