Belediye KOSGEP için harekete geçti

29/02/2016

KOSGEB girişimcilik kursları için yayınladığımız habere sosyal medya üzerinden yanıt veren Genç Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bezen, girişimcilik ku

Geçtiğimiz hafta gazetemizden işsiz gençlerin KOSGEP aracılığı ile iş sahibi olabilmeleri için ilgili kurumların çalışma yapmaları gerekliliğini vurgulayan ‘Talep var, arz yok!’ haberine sosyal medya üzerinden cevap veren Genç Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bezen, belediye olarak genç girişimcilerin önünü açmak için kurs açma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Başkan Yardımcısı Bezen açıklamasında: “Genç girişimcilerimizin önünü açmak için Genç Belediyesi olarak Girişimcilik sertifikası kursunu açma noktasında çalışmalarımızın sonuna geldik. Kısa bir zamanda kurs açılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Yardımcısı Bezen’in açıklamalarını memnuniyetle karşılayan genç vatandaşlar, diğer ilgili kurumlardan da bu yönde çalışma yapmalarını beklediklerini ifade etti.

KOSGEB girişimcilik kursları

KOSGEB Eğitimleri sonunda girişimci adaylarına kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor. Kurs sonunda projesi kabul edilen vatandaşlara 50 bin liraya kadar hibe ve gerekmesi halinde 100 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.