GENÇ BELEDİYESİ YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİNİ SAHİPLENDİ

09/11/2015

Geçtiğimiz hafta içerisinde ders başı yapan Genç Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin ulaşım sorunu, Genç Belediyesi’nin ücretsiz taşıma formülü ile sona erdi.

Genç’e büyük bir ekonomik ve sosyal hareketlilik kazandırması beklenen Genç Meslek Yüksekokulunun sorunları da bir bir çözülüyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Milletvekili Enver Fehmioğlu ve Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’a sorunlarını anlatan öğrenciler, ulaşımdan yana yaşadıkları sıkıntıları dile getirmişlerdi. Öğrencilerin sıkıntılarını dinleyen Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, öğrencilerin ana yoldan okullarına kadar kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak için belediye otobüsünü, şehir içi minibüslerin faaliyete girmesine kadar ücretsiz olarak tahsis etti.

TOPRAKTAN, “BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDEDİR”

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, ‘Genç halkımızın yıllardır büyük bir sabırla beklediği Genç MYO’nun, sorunlarını göz ardı etmemiz mümkün değil. Okulumuz, bizim olduğu gibi burada eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz de bizimdir. Bu hafta içerisinde ihaleye çıkardığımız şehir içi minibüslerinin hizmete girmesi de yaklaşık 1 ayı bulabilir bu sebeple MYO’da okuyan öğrencilerimizin okullarına gönül rahatlığı ile gidip gelmeleri için Belediye otobüsümüzü yaklaşık 1 ay boyunca ücretsiz olarak tahsis edeceğiz. Bu uygulama sayesinde öğrencilerimiz artık okullarına daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabileceklerdir. Genç Belediyesi olarak okulumuzun ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN TOPRAKTAN’A TEŞEKKÜR”

Şehir içi minibüs hatlarının ilçeye gelişi ve özelliklekışın yağışlı günlerde büyük sorunlar yaşayacaklarını ifade eden Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Başkan Topraktan’a teşekkür ettiler. Öğrenciler, ‘Ulaşım sorunumuzun çözülmesinden dolayı çok mutluyuz. Bizlerin bu önemli ihtiyacına cevap veren ve çözüm getiren Başkan Topraktan’a çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz’ dedi.