Başkan Topraktan Muhtarları dinledi

25/05/2015

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, ilçe merkezine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarlar ile çalışmaları değerlendiren Başkan Topraktan ilçe merkezinde bulunan çeperlerin kaldırılması i&cce

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın göreve geldiği zaman başlattığı ‘Sorunlara yerinde çözüm’ projesi kapsamında 3 ayda bir ilçe merkezine bağlı 5 mahalle muhtarı ile bir araya geliyor. Muhtarlar ile birlikte gerçekleştirilen toplantılarda, mahallelerin ihtiyaçları, sorunları, talep ve beklentileri yüz yüze görüşülüp bir sonraki toplantıda bir önceki görüşmede alınan kararların uygulama düzeyleri ele alınıyor.

 

 

 

“Sorunlara yerinde çözüm" projesi kapsamında muhtarlar ile yapılan toplantıları değerlendiren Başkan Topraktan: “Bu uygulamamız ile birlikte tüm mahallelerimizin sorunlarının çözümü konusunda yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar, muhtarlarımız nezdinde şeffaf bir şekilde gerçekleşmiş oluyor” dedi

 

Mahalle muhtarlarının mesai arkadaşları olduğunu ifade eden ve muhtarlar ile işbirliği ve uyum içinde çalıştıklarını belirten Başkan Topraktan: “Muhtarlarımız, mahallesi ile ilgili her türlü sorunu bize bildirirse sorun daha kolay, daha çabuk çözülür. Eğer mahalleler de gözümüzden kaçan eksiklikler bize bildirmez ve o sorunlar halkımızı mağdur ederse yerel yöneticiler olarak bizler ve sizler bu vebalin altından kalkamayız" diye konuştu.

 

Belediye kaynaklarını önceden hizmet almamış yada eksik hizmet almış yerlerden başlayarak, adil bir şekilde halka hizmet için, israf etmeden kullanacaklarını vurgulayan Başkan Topraktan, ilçede güçlü bir belediye yapısı oluşturacaklarını söyledi.

 

“Amacımız çepersiz bir Genç”

Genç ilçesinde devam eden çalışmalara da değinen Başkan Topraktan, ilçe merkezinde görüntü kirliliğine neden olan tüm olumsuzlukları ortadan kaldıracaklarını söyledi. İlçe merkezinde bahçelerin etrafına çevrili bulunan çeperlerin şehir imajına yakışmadığını belirten Başkan Topraktan: “Genç ilçemiz her geçen gün daha büyüyüp daha da gelişiyor. Büyüme ve gelişmişlik devam ederken ilçemiz imajına yakışmayan bazı tabloları da, yine vatandaşlarımıza katkı sunarak hep birlikte ortadan kaldıracağız. İlçemizin özellikle kenar mahallelerinde bulunan çoğu evin bahçeleri halen çeperler ile çevrili. Bizler, bu vatandaşlarımız ile görüşüp her birine 10 adet beton direk ve bir top ta çelik örgüden vermeyi teklif edip, çeperleri kaldırmalarını isteyeceğiz. Bu yaklaşımımıza rağmen çeperlerini kaldırmak istemeyenler olursa kimse kusura bakmasın bizler bir şekilde kaldıracağız” dedi.

 

Başkan Topraktan ayrıca ilçe merkezine yakın yerlerde bahçelerde bulunan kavak ağaçlarına da müsaade etmeyeceklerini söyledi.