Genç'te Es-Sadık Programı Düzenlendi

27/04/2015

Genç Belediyesi tarafından da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Es-Sadık" programı düzenlendi.


Genç Belediyesi tarafından Beş Kardeşler Düğün Salonu’nda Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "Es-Sadık" programına Gençli bay ve bayanlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

İrfan Keskin’in okuduğu Kuran’ı Kerim Tilavetinin ardından Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Kutlu Doğum Haftası ile ilgili bir konuşma yaptı

BU ETKİNLİKLER ÖNEMLİ
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle, bu etkinliği düzenlediklerini belirten Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, “Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını diliyoruz. Kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu günde, O’nun ebedi mesajını; sevgiyi, barış ve merhameti hatırlamasını ümit ediyoruz. İnanıyorum ki, milletimizin her yıl artan bir heyecanla bağrına bastığı Kutlu Doğum haftası, kardeşlik kültürümüzü daha da derinleştirecektir. O’nun gerek bir insan olarak sahip olduğu, gerekse peygamber sıfatıyla yaşadığı hayatın temel özelliklerinden sadece bir kaçına burada değinmemiz, bu devam eden rehberliğin yol gösterici niteliğini bize yeniden hatırlatacaktır” diye konuştu.

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın ardından ünlü ilahiyat sanatçıları olan Mustafa Yılmaz ile Ahmet Kemal’in okuduğu ilahiler duygu dolu anlar yaşattı.