Genç İnönü Ortaokulu idaresi ve Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından organize edilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.

04/03/2015

Genç Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, İnönü Ortaokulunda yangın ihtimaline karşı öğrencilerle beraber yangın tatbikatı yaptı. Tatbikatta öğrencilere yangında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.Tatbikatta okul zilinin çalmasıyla okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak, okul bahçesinde toplandı.

Genç Belediyesi İtfaiye ekipleri, öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verirken yapılan konuşmanın ardından yangın tatbikatına geçildi.

Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş önce itfaiye ekipleri daha sonra da öğrenciler tarafından söndürüldü. Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı.

Daha sonra okulda mahsur kalan öğrencilerin okuldan çıkarılması için itfaiye merdiveni öğrencilerin bulunduğu kata yükseltilerek, burada bulunan öğrenciler itfaiye ekipleri tarafından aşağıya indirildi. Tatbikatın sona ermesinden sonra öğrencilere; yangın anında yapılması gerekenler, alınacak tedbirler ve yangın söndürme metotları anlatıldı.

Yapılan tatbikat sonrası İnönü Ortaokulunun  bahçesi itfaiye aracıyla temizlendi.

- See more at: http://www.gencgazetesi.com/haber/yangin-tatbikati-gercegi-aratmadi-h3249.html#sthash.p87x7egk.dpuf