GENÇ BELEDİYESİ İTFAİYESİ GEÇEN YIL 76 YANGINA MÜDAHALE ETTİ

02/02/2015

Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Genç ilçe merkezi başta olmak üzere merkez il

 

 

Genç Belediyesi İtfaiye ekipleri 2014 yılı içinde gelen 76 yangına 1 adet merdivenli itfaiye aracı, 1 adet arazöz kurtarma aracı ve 12 personel ile müdahalede bulundu.

 

 

Yangının Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait 110 Alo İtfaiye ihbar hattına iletilmesinin ardından ekipler, 1 dakika ile 3 dakika arasındaki zaman aralıklarında müdahalede bulunarak zamana karşı da ciddi sınav verirken meydana gelen yangınların en az hasarlı bir şekilde atlatılmasında da önemli rol oynadı.

Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ayrıca, geçen yıl meydana gelen bazı trafik kazasına da müdahalede bulunarak, kaza kırım aletleri vasıtasıyla araçlarda sıkışan yaralıların en kısa süre içerisinde sağlık kuruluşlarına naklinin de sağlanması için çaba harcadı.

Genç Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yine 2014 yılı içerisinde ilçe merkezindeki ilköğretim, orta öğretim kurumlarının yanı sıra çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde yangında alınması gerekli önlemlere ilişkin olarak çeşitli kurtarma tatbikat yaparken, uzman personelleriyle resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde eğitim çalışması yaptı ve öğrencilere olası yangınlar karşısında yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu.