Genç’te kar temizleme çalışmaları

06/01/2015

Genç ilçesinde dün akşam başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışının kesilmesinin ardından Genç Belediyesi ekipleri tarafından kar temizleme çalışmaları başlatıldı.


Etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Genç Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde kapalı olan cadde ve sokaklarda yol açma ve genişletme çalışması başlattı. Kar temizleme çalışmalarına ilişkin açıklamada bulunan Belediye yetkilileri: “Kar yağışıyla birlikte tüm personelimiz kar temizleme çalışmalarına başladı. Özellikle yağışın başlamasıyla İlçenin ana yol arterleri greyder vasıtasıyla açık tutuldu. Bugün kar yağışının kesilmesiyle ilçe genelinde genel bir kar temizleme çalışması başlattık. 3 mahallede tüm ekiplerimiz ile birlikte 2 kepçe 1 greyder ve kamyonlarla ilçe içinde biriken karları temizleyerek ilçe içindeki trafik akışını normale çevirmeye uğraşıyoruz. Diğer yandan da vatandaşlarımızın rahat ulaşımlarını sağlamak için yaya yollarında biriken buzları da tuzlama yaparak temizleme çalışmalarını sağlıyoruz” dedi.
 
 Yetkililer, temizlik çalışmaları sürerken sürücülerin araçları, kar temizleme çalışmalarını aksatmayacak şekilde park etmelerini beklediklerini belirtti.


Genç Belediyesi ekipleri tarafından kar temizleme çalışmaları başlatıldı. mahallede tüm ekiplerimiz ile birlikte 2 kepçe 1 greyder ve kamyonlarla ilçe içinde biriken karları temizledi Genç’te kar temizleme çalışmaları