Genç ve Ümraniye Belediyesi `kardeş` belediye oldu

15/12/2014

AK Parti hükümeti tarafından başlatılan proje kapsamında Genç Belediyesi, İstanbul Ümraniye Belediyesi ile ‘kardeş belediye’ oldu.


2014 Yerel seçimlerin akabinde AK Parti hükümeti tarafından başlatılan dayanışma, işbirliği ve belediyeler arasında destek amaçlı ‘Kardeş Belediyeler’ uygulaması kapsamında Genç Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ile kardeş belediye oldu. Projenin ardından Ümraniye Belediyesi’ni ziyaret eden Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, burada Belediye Başkanı Hasan Can’a nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyaretin ardından olumlu izlenimler ile ayrıldığını ifade eden Başkan Topraktan: “Partimizin Genel Merkezi uygulaması kapsamında kardeş belediyemiz olarak uygun görülen Ümraniye Belediyemize tanışma amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdik. Belediye Başkanı Sayın Hasan Can ile çok olumlu geçen ve iyi izlenimle ile ayrıldığım ziyarette belediyecilik hizmetleri, imkan ve kaynaklar üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Can’da kardeş belediyecilik uygulamasına önem verdiklerini, dolayısı ile Genç Belediyesi’ni yerinde ziyaret etmek, imkan ve problemlerini görmek, ne gibi katkıda bulunabileceklerini tespit etmek amacı ile bir Belediye Başkan Yardımcısı nezdinde ekip oluşturduklarını ve uygun bir zaman diliminde belediyemizi ziyaret edeceklerini ifade ettiler. Ümraniye Belediyesi ile kardeş belediyecilik uygulaması kapsamında, yardımlaşma ve dayanışma anlayışı içinde yapılabileceğinin en iyisinin yapılacağına inanıyorum” dedi.


AK Parti hükumeti tarafından başlatılan proje kapsamında Genç Belediyesi İstanbul Ümraniye Belediyesi ile ‘kardeş belediye’ oldu.