Alt Yapı Tamamlanıyor, Sıra Üst Yapıda

08/08/2014


SUKAP projesi kapsamında geçtiğimiz yıl yapımına başlanan alt yapı çalışmalarının tamamlanma noktasına geldiğini belirten Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, üst yapı çalış

Başkan Topraktan ayrıca, vatandaşların daha fazla mağduriyet yaşamamaları için ise belediye imkânları ile Yenişehir Mahallesinde birkaç noktada, birden fazla ekiple üst yapı çalışmalarına başlandığını belirtti.

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ile devam eden alt ve üst yapı çalışmalar hakkında sizler için bilgi aldık. SUKAP projesi kapsamında geçtiğimiz yıl yapımına başlanan alt yapı çalışmalarının tamamlanma noktasına geldiğini belirten Başkan Topraktan, üst yapı çalışmalarına bir an evvel başlanabilmesi için de İller Bankası nezdindeki girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

Yoğun girişimler sonucu İller Bankası’nın bu ay sonu yada en geç Eylül ayının ilk yarısında üst yapı yapım ihalesinin gerçekleşebileceğini belirten Başkan Topraktan, şunları kaydetti: “Genç ilçemizde devam eden alt yapı çalışmalarının % 50’si geçen sezon tamamlandı, diğer geri kalan çalışmalarımızı şu an sürdürüyoruz. Ana cadde (Cumhuriyet) buradaki çalışmalarda Ramazan ayı dolayısı ile gecikmeler yaşandı. Bu gecikmelerin bir sebebi de, şebekenin geçtiği yerlerde telefon, elektrik ve su bağlantılarının bulunmasından dolayı hassas çalışıldı. Tabi burada zaman zaman meydana gelen arızaların onarılmaya çalışılması da gecikmelerin yaşanmasına neden olan sebepler arasında. Üst yapı çalışmaları ile İller Bankası nezdindeki girişmelerimiz ve çalışmalarımız tamamlanmış olup, ilan sürecine girildi, ancak vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamamaları için belediyemiz kendi imkanları ile Yenişehir Mahalle civarında, birkaç noktada, birden fazla ekiple üst yapı çalışmalarına başladı. Bu çalışmalarımız sürerken, ilçe genelindeki diğer çalışmalara başlanabilmesi için, İller Bankası’nın hemen ihaleye çıkması adına girişimleriniz de devam etmekte.  Ay sonu yada Eylül ayının ilk yarısında genel üst yapı çalışmaların başlayacağı konusundaki kanaatimizi muhafaza ediyoruz. Hedefimiz, alt yapı çalışmaları nedeniyle hasar gören cadde ve sokakların onarımlarını %80’ini yıl itibari ile tamamlamaktır. Halkımızın bu konuda gösterdiği duyarlılığa belediye olarak müteşekkiriz. Daha iyi bir Genç için bu konudaki duyarlılık ve sabırları için biraz daha çaba sarf etmelerini kendilerinden istirham ediyoruz. İnşallah her kesin rahat edeceği bu konuda hiç kimsenin bir sıkıntı ile karşılaşmayacağı güzel Gencimize en kısa zamanda kavuşuruz.  Sizin aracılığınız ile Genç halkına gerek ticari gerek hususi araç sahiplerinin seyir halinde çevredeki insanlara zarar vermeyecek bir olgunluğu bundan önce olduğu gibi bundan sonra da taşımaları ve muhafaza etmelerini bekliyoruz” dedi

Kaldırım ve yol işgalleri

“Çalışma yaptığımız yerlerde görülen kaldırım ve yol işgallerine ise imar mevzuatı çerçevesinde gerekli düzenlemeler için çaba sarf edilecektir. Özellikle yol kenarlarındaki çitler ve bahçe ağaçların yollara sarkan dallarının yaya kaldırımlarını kullananları rahatsız etmeyecek şekilde düzenleme yapılması için çalışmalar yapılacaktır.  Bu konu, belediyemize zaman zaman yapılan başvuru ve şikayetlerden de anlaşılacağı üzere Genç halkının ortak talebi olduğu kanaatini de paylaşmakta yarar görüyorum”.

Yakın zamanda yapılan yerler onarılacak

Genç ilçesinde son 2 veya 3 yıl içinde yapılan yollarda altyapıdan dolayı bozulan yerlerin tamamının değil, sadece bozulan yerlerin yenileneceğini belirten Başkan Topraktan: “İlçe merkezinde bazı noktalarda yakın zamanda üst yapı çalışması yapılmış. Buradan geçen alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan yerlerde sadece kısmi onarım yapılacak. Yani sadece bozulan yerler yeniden onarılacak. Böylelikle müsriflikten kaçınılacak ve belediyemizde ek külfetten kurtulacak” dedi.


Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ile devam eden alt ve üst yapı çalışmalar hakkında sizler için bilgi aldık.