Üst Yapıya Bu Yıl Başlanacak

27/04/2014

Genç ilçesinde geçtiğimiz yıl başlatılan alt yapı çalışmalarının yüzde 60 oranında gerçekleştiğini belirten Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan.


Çalışmaları 3 ay içinde tamamlayıp hemen akabinde üstyapı çalışmalarına geçmeyi planladıklarını söyledi.  

Genç ilçesinde SUKAP projesi kapsamında yapımına geçtiğimiz yıl başlanan ve Genç’in 40 yıllık ihtiyacını gidermesi planlanan alt yapı alt yapı yapım işi tüm hızı ile devam ediyor.

Toplam altyapı ağı 41 Bin metre

Çalışmaların Yenişehir ve Kültür Mahallesi’nde tamamlanma aşamasında olduğunu belirten Başkan Topraktan,  buradaki çalışmaların hemen akabinde Cumhuriyet Mahallesi’nde kazma vuracaklarını söyledi. Genç ilçesinin altyapı ağının 41 Bin metre olduğunu ve şu ana kadar 25 Bin metrelik çalışma yapıldığını belirten Başkan Topraktan, geri kalan 16 Bin metrelik çalışmayı da 2-3 ay içinde tamamlamayıp hemen akabinde üstyapıya geçmeyi planladıklarını söyledi. Başkan Topraktan üstyapı için çalışmalarına bir an önce başlanabilmesi için de çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini de ifade etti.

Yapımı biten yerler test ediliyor

İlçede yapımı tamamlanan yerlerde alt yapının test edilmesine başlandığını belirten Başkan Topraktan, ilgili firma tarafından dışarıdan getirilen donanımlı araç ile testlerin devam ettiğini söyledi. Test aracı ile yapımı tamamlanan noktalarda kanalların görüntülendiğini ve sorun tespit edilen yerlerin bu defa da kombine aracı ile sorunun giderilmesi yoluna gidiliğini söyledi.


Genç ilçesinde SUKAP projesi