Genç Viyadüğü’ne aydınlatma yapılsın

17/04/2017

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gökçen, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yapımı devam eden Çapakçur Köprüsü’nün tamamlandıktan sonra dekoratif aydınlatma yapılacağını söyledi. Toplantıda söz alan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ise bu yıl yapımına başlanacak olan Genç Viyadüğü’nde de aydınlatma yapılmasını talep etti.Koordinasyon Kurulu toplantısında sunum yapan Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gökçen, 2017’de Bingöl’e karayolları olarak statik kaplama, bakım onarım hariç toplamda 1 milyar 250 milyon yatırım yapacaklarını söyledi. Çapakçur Köprüsü hakkında bilgi veren Bölge Müdür Gökçen, kazı çalışmalarının sürdüğünü, yağışlar nedeniyle çalışmalarda küçük aksaklıkların meydana geldiğini ancak çalışmanın yılsonu itibariyle tamamlanacağını, boğaz köprüsü benzeri bir aydınlatmanın Çapakçur’a yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

Toplantıda söz alan Genç belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ise Çapakçur Köprüsü’ne yapılması planlanan dekoratif aydınlatma gibi Genç Viyadüğü’ne de aydınlatma yapılması talebini iletti. Genç Viyadüğü’nün Genç çıkışı çevre yolunda yapılacağını hatırlatan Başkan Topraktan, yapılabilecek bir ışıklandırma çalışmasının viyadüğe estetik kazandıracağını dile getirdi.

Başkan Topraktan’dan gelen talebi not alan Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Gökçen ise konu ile ilgili bir çalışma yapabileceklerini belirtti.