Genç, Halep İçin Seferber Oldu

02/01/2017

Genç halkı, Genç Belediyesi’nin düzenlediği yardım kampanyası için seferber oldu.


Büyük insanlık dramının yaşandığı Halep'teki olaylara tepkisiz kalmayan Genç halkı, Genç Belediyesi’nin düzenlediği yardım kampanyası için seferber oldu.

Genç Belediyesi tarafından Halep Halkı için düzenlenen yardım kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor. Kampanyaya yoğun bir şekilde destek veren vatandaşlar gıdadan giyime, battaniyeden halıya birçok ürünü Genç Belediyesi’nin belirlediği kabul yerlerine teslim ediyor.

 

 

26 Aralık’ta başlayan ve 5 Ocak’a kadar devam edecek olan yardım kampanyası ile gıdadan giyime, battaniyeden halıya gibi ihtiyaç malzemeleri toplanarak Halep'e gönderilecek.  Belediye öncülüğünde başlatılan Halep’e yardım kampanyasının büyük ilgi gördüğünü ve Genç halkının bu konudaki duyarlılığının takdire şayan olduğunu belirten Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan şu açıklamalarda bulundu: "Gençli hemşerilerimiz kampanyamıza büyük ilgi gösterip destek veriyor. Bu yoğun ilgi bize şunu gösteriyor; İnsanımız her zaman mazlumların yanında yer alıyor. İnşallah hem devlet büyüklerimizin girişimleri hem de sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimlerimizin düzenlediği kampanyalar ile Halepli mazlumların gözyaşlarını sileceğiz. Yalnız olmadıklarını bir kez daha göstereceğiz" dedi

Başkan Topraktan gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu ve yardım etme yarışı içine giren Genç halkına teşekkür ettiğini söyledi.