BASIN DUYURUSU

02/01/2017

DAĞITILAN TAKVİMLERİN BELEDİYEMİZLE HİÇBİR ALAKASI YOK”


Genç Belediyesi, kısa süre önce vatandaşlara dağıtılan takvimlerin kütüklerinde gerçeği yansıtmayan bilgilerin yer aldığını belirterek, yapılan yanlışın İhya Takvimlerinin hatasından kaynaklandığını bildirdi.

Genç Belediyesi, 2017 yılı için hazırlanarak vatandaşlara dağıtılan takvim kütüklerinin bazı yapraklarında gerçeği yansıtmayan bilgilerin yer aldığını duyurdu.

 

 “BELEDİYEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ”

Takvim kütüklerinin ilçede faaliyet gösteren bir matbaa aracılığıyla İhya Takvimlerinden hazır bir şekilde alındığı, belediye tarafından hiçbir şekilde içerik çalışması yapılmadığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “2017 yılı için hazırlanan takvimlere ait kütüklerin bazı sayfalarında gerçeğe uygun olmayan içerikler yer bulmuştur. Belediyemizin 2017 yılına ait yaptırdığı kültürel ve tanıtım amaçlı duvar takvimlerinin söz konusu kütüklerin bazı sayfalarında siyasi amaçlar içerdiği, takvimin bazı sayfalarının siyasi içerik taşıdığı ve AK Parti’yi töhmet altında bırakan ve kastı aşan ifadelere yer verildiği için o takvimin belediyemizi ve partimizi ilgilendirmediğini, dağıtılan takvimlerin belediyemizle hiçbir alakasının olmadığını sevgili vatandaşlarımıza beyan eder, asla ve asla ne belediyemizi nede partimizi temsil etmekte olduğunu saygıdeğer Genç halkının bilgisine sunarız. Öte yandan, belediyemiz tarafınca yaptırılacak olan takvimler hafta içerisinde vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır.”