Başkan Topraktan’dan, ikametgâh çağrısı

12/12/2016

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, ilçede yaşayan ancak ikametgâhları kırsal kesimde bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu.

 

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, ilçede yaşayan ancak ikametgâhları kırsal kesimde bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu. “Daha iyi hizmet için daha güçlü kaynağa ihtiyaç var. Buda vatandaşlarımızın burada ikamet etmeleri ile mümkün olacaktır ”

Nüfusu 20 Bin’in üzerinde olmasına rağmen ilçede yaşadıkları halde ikametgâhları kırsalda bulunan vatandaşlardan dolayı nüfus artışı sağlanamayan Genç ilçesinde yaşanan mevcut sorunun son bulması için Genç Belediyesi’nce bir dizi çalışmalar gerçekleştirildiği öğrenildi. Yıllardan beri daha fazla olmasına karşın ikametgâhlardan kaynaklı nüfusu 20 Bin’in altında olan Genç ilçesinde çalışmaların olumlu sonuçlanması halinde hem iller bankasından gelecek ödenek miktarının artması hem de seçimlerde siyasi partilerin temsilci hakları olan meclis üyesi sayısının da artması söz konusu olacak.

 

 

“Daha fazla hizmet için…”

Gerçekleşen çalışma ile ilgili görüş bildiren Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, daha iyi hizmet için, daha güçlü kaynağa ihtiyaç olduğunu ve bununda vatandaşlarının ikametgâhlarını Genç’e almaları ile mümkün olduğunu söyledi. Başkan Topraktan şunları belirtti. “Genel bütçelerden belediyelere ayrılan ödeneğin ilçe nüfusu ile orantılı olması hasebiyle ilçe merkezinde ikamet eden nüfusun bütçe üzerinde olumlu etkileri herkesçe bilinmekte. Ancak tespitlerimize göre ilçede ikamet eden bir kısım nüfusun, resmiyette ikametgâh olarak köyde bulunduğunu, çeşitli nedenlerle ikametgâhlarını köylerde göstermelerinin kendilerine köy bazlı avantajlar sağlayacağı için ilçe merkezine nakilleri konusunda tereddütlerinin olduğunu gördük. Biz de belediye olarak vatandaşlarımız ile irtibata geçtik. Nüfusun fazla oluşu, hatta 20 Bin üzerinde olmasının bile belediyeye ciddi avantajlar sağlayacağı için kendilerinden bu konuda destek talep ettik. Belediyemizde eleman görevlendirilmesi ile merkezde ikamet edipte kırsalda ikametgahları bulunan vatandaşlarımızın ikametgahlarını ilçemize getirmeleri konusunda kendilerini ikna etmeye çalıştık. İnşallah bu çalışmalar sayesinde yılsonu itibari ile ilçe merkezinin nüfusunu 20 Bin’in üzerine çıkarmış olacağız. Tabiî ki bundan sonraki süreçte de nüfus artış çalışmalarımız devam edecek. Biz vatandaşlarımızdan bu konuda bizlere destek olmalarını istiyoruz. Daha iyi hizmet için daha güçlü kaynağa ihtiyaç var.  Buda vatandaşlarımızın burada ikamet etmeleri ile mümkün olacaktır”