Kendi işlerinin patronu olacaklar

31/08/2016

(KOSGEB) iş birliğince gerçekleştirilen Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlayan 59 kursiyere sertifikaları verildi. 


Genç Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğince gerçekleştirilen Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlayan 59 kursiyere sertifikaları verildi. Belgelerini alan kursiyerler, projelerinin kabul edilmesi halinde 50 bin liraya kadar hibe ve gerekmesi halinde 100 bin lira da faizsiz kredi imkanından faydalanabilecek.

Genç Belediyesi ve KOSGEB ortaklığında Beşincisi düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kurs bitiminde belge almaya hak kazanan kursiyerler için Genç Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, KOSGEP Bingöl Hizmet Müdürü Naci Özdemir, Genç Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, diğer kurum amirleri ve kursiyerler katıldı.

 

 

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan: “Gerçekleştirdiğimiz bu kusun işsizlik sorununun çözümüne kısmen de olsa katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bilhassa önem verdiğimiz bu kurs için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Girişimcilik kursunun ardından sertifika almaya hak kazanan kursiyerimiz yaşamlarının ileri yıllarında aldıkları eğitimi pratiğe geçirip, ekonomiye ivme kazandıracak girişimlerde bulunmalarını temenni ediyoruz. Yine bu noktada Genç Belediyesi olarak, girişimci her birey için elimizden gelen desteği sunacağımızı belirtirken, hepsine yeni iş hayatlarında başarılar diliyorum" dedi

KOSGEP Bingöl Hizmet Müdürü Naci Özdemir ise kurs, işletme ve iş planı hakkında bilgiler aktarıp kursiyerlere başarılar diledi. Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ve KOSGEP Bingöl Hizmet Müdürü Naci Özdemir tarafından kursiyerlere katılım belgeleri verilmesi sonrasında program sona erdi.

KOSGEB girişimcilik kursları

KOSGEB Eğitimleri sonunda girişimci adaylarına kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor. Kurs sonunda projesi kabul edilen vatandaşlara 50 bin liraya kadar hibe ve gerekmesi halinde 100 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.