DSİ’ye Hizmet Teşekkürü

15/08/2016

Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Genç ilçe merkezinde DSİ sorumluluk alanında olup aksayan noktalarda yapılan çalışmalardan öt&

Genç ilçesinde bulunan Ledız ve Küpar Dereleri ile ilçe merkezinde geçen kanalların ıslahı için Genç Belediye Başkanı M. Hadi Toprak tarafından bir takım girişimlerde bulunulmuş ve bu girişimler geçtiğimiz yıl itibari ile sonuç vermişti.

 

 

Devlet Su İşleri tarafından yapılan çalışmalar sayesinde Murat Nehri yan kolu olan Lediz deresi üzerinde Bin 700 metre dere tanzimi ve 2 metre yüksekliğinde kaya tahkimatlı kum çakıl sedde yapımı ile Küpar Dere ıslahı kapsamında ekskavatörle dere temizliği ve Bin metre dere korkuluklarının yapılmasının haricinde yine ilçe merkezinden geçen derelerde yaklaşık İki Bin metre korkuluk çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, çalışmalardan ötürü Devlet Su İşleri Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü ve Bingöl DSİ 94. Şube Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Topraktan: “İlçemiz merkezinden geçen kanallar ile ilçe merkezimiz mücavir sınır alanlardan geçen dereler ciddi sorunlar teşkil ediyor. Özellikle derelerin ıslah edilememesi aşırı yağış durumlarında vatandaşlarımıza ciddi zararlar vermekteydi. Bizlerde ilgili soruna çözüm üretilmesi için konunun muhatabı olan Devlet Su İşler yetkilileri ile sürekli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu talebi olumlu karşılayıp soruna kalıcı çözüm üreten Devlet Su İşleri Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü ve Bingöl DSİ 94. Şube Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.